1959:az szak-vietnami vezets a dliekkel szemben kvetendõ stratgia elnevezst "politikai harc"-rl "fegyveres kzdelem"-re mdostja.
1960:John F. Kennedy az elnki szkrt folytatott kzdelemben legyõzi Richard M. Nixont. Hanoiban bejelentik a Nemzeti Felszabadtsi Front megalakulst.
1961: Elsõ elnki sajttjkoztatjn Kennedy Laosz semlegessge mellett szll skra. Maxwell Taylor tbornok vietnami utazst kvetõen 8000 amerikai katonnak az orszgba val kldst javasolja.
1962:Kennedy elnk 5000 tengerszgyalogost s 50 vadszgpet kld Thaifldre, ellenslyozand a kommunista befolys erõsdst Laoszban.
1963: Katonai puccs Dl-Vietnamban. A puccsistk kivgzik Ngo Dinh Diem elnkt. Dallasban mernyletet kvetnek el John F. Kennedy ellen. Az elnk belehal srlseibe. Utda az addigi alelnk, Lyndon B. Johnson.
1964: A Tonkini-blben szaki hajk megtmadjk az amerikai Maddox rombolt. Hruscsovot levltjk, Brezsnyev s hvei kerlnek a Szovjetuni lre. Az amerikai lgierõ szak-laoszi clpontokat bombz. Az elnkvlasztson Johnson hivatalban lvõ elnk legyõzi Goldwater szentort.
1965:Vietkong tmadsok amerikai tmaszpontok ellen. Vlaszul februr sorn az amerikai lgierõ tbbszr is szaki clpontokat tmad. B-52-es bombzk tbb tmadst intznek dl-vietnami ellensges clpontok ellen. Az elsõ nagyobb sszecsaps az szakiak s az amerikaiak kztt a Ia Drang-vlgyben. A csatban az amerikaiak gyõznek.
1966: Az amerikaiak folytatjk az szak-Vietnam elleni bombzsokat. Johnson elnk elrendeli Haiphong s Hanoi olajfinomtinak bombzst. 385 ezernl is tbb amerikai katonarkezettVietnamba.
1967:Megkezdõdik a Junction City hadmûvelet. A konfliktus addigi legnagyobb szabs vllalkozsa mjus 14-ig tart. Amerikai replõgpek egy erõmûvet bombznak Hanoiban. Johnson elnk bejelenti, hogy az Egyeslt llamok hajland lelltani a bombzsokat, ha a szembenll felek kszek trgyalasztalhoz lni.
1968: Az szakiak ostrom al veszik Khe Sanh-t. Az amerikai s dl-vietnami csapatok visszaveszik Hut, ahol az szakiak kevesebb mint egy hnap alatt 2800 civilt ltek meg. New York-ban 200 ezren tiltakoznak a hbor ellen
1969: Nixon elnkt beiktatjk. Melvin Laird vdelmi miniszter bejelenti a hbor "vietnamizlst": az amerikaiak fokozatosan cskkenteni kvnjk jelenltket, s nagyobb szerepet sznnak a dl-vietnami csapatoknak. Az amerikai jelenlt cscspontjakor 543 400 katona llomsozik Vietnamban.
1970:Henry Kissinger titkos bketrgyalsokat kezd Prizsban Lon Nol tbornok megdnti Norodm Sihanuk kambodzsai herceg uralmt. A hbor kiszlesedik. Dl-vietnami s amerikai csapatok az szakiak Kambodzsban llomsoz egysgei ellen intznek tmadst.
1971:Tntetõk a hbor befejezst kvetelik Washingtonban s San Franciscoban. Nixon elnk bejelenti, hogy ezutn az amerikai egysgek csak vdelmi harcokban vesznek rszt, tmadhadmûveleteket csak a dlierõkindtanak.
1972: Az szaki erõk offenzvt indtanak. . Quang Tri tartomnyi szkhelyet beveszik az szaki csapatok. Megszakadnak a prizsi bketrgyalsok.
1973:Nixon elnk minden tmad hadmozdulatot beszntet szak-Vietnammal szemben. Az USA befejezettenek nyilvntja a Kambodzsa elleni bombzsokat.
1974: Nixon elnk lemond. Utda az addigi alelnk, Gerald Ford. Az j vezrkari fõnk Fred Weyand. Az szakiai Phuoc Long tartomnyban megtmadjk a dliek llsait.
1975: Az szakiak nagy "felszabadt offenzva" indtst rendelik el. Hu vrosa az szakiak kezre kerl. Elesik Da Nang is. Nguyen Van Thieu lemond, s Tajvanra menekl. Az szakiak megkezdik Saigon ostromt, a vrosbl az amerikaiak kimenektik embereiket. A dli kormny kapitull, Saigon gyakorlatilag harc nlkl kerl az szakiaik kezre. A hbor vget r.